Inspirace pro moderní kuchyně

Jak vypadají moderní kuchyně? Jsou jednoduché. Navrhují se v duchu minimalismu a vysoké funkčnosti. Nechte svým interiérem prostoupit jednoduché linie, které dodají prostoru lehkost a volnost.

Kombinace materiálů a barev

Při tvorbě návrhu moderní kuchyně se nebojte experimentovat a popusťte uzdu své fantazii. Můžete si přitom vyzkoušet různé barevné i materiálové kombinace. Nemusíte se držet jen tradičních vzorů a typů nábytku. Buďte kreativní. Moderní kuchyně je přece možné pořídit i do paneláku. Pro inspiraci si také prohlédněte fotogalerii moderních kuchyní na této stránce.

Pokud plánujete zařizování kuchyně, která je spojená s obývacím pokojem, nezapomeňte, že by její podoba měla korespondovat se zbytkem interiéru. Pokud si nevíte rady, obraťte se na bytového architekta, který vám pomůže najít optimální řešení.

NÁVRH 92 NÁVRH 92b Kuchyně 1

Jakou barvu zvolit?

Je to jednoduché. Vyberte si prostě barvy, které se vám líbí. Kuchyně bývá obvykle jednou z nejobývanějších místností, a proto je důležité, abyste se v ní cítili dobře. Pokud se bojíte, že se vám zařízení časem tzv. "okouká", zvolte neutrální barvu, kterou oživíte barevnými doplňky. Moderní barvou kuchyně je aktuálně například bílá. V provedení ve vysokém lesku může na někoho působit chladně, ale v kombinaci s dřevem nebo s doplňky v teplém barevném odstínu, získáte velmi působivou kombinaci.

Bílá kuchyň s červenými doplňky Bílá kuchyň se světlým dřevem Bílá kuchyň s tmavým dřevem

Osvětlení pracovní plochy

Dobře osvětlená pracovní plocha v kuchyni? To je nezbytnost. Zdroj světa, který koupíte, by měl být dostatečně jasný a umístěný tak, abyste si při vaření nestínili vlastním tělem. Pokud neuvidíte na to, co děláte, snadno přijdete k úrazu, spletete si suroviny nebo se vám do jídla připlete, co tam nepatří. Nehledě na to, že tím trpí vaše oči.

Současná nabídka osvětlení zahrnuje pestrý výběr svítidel.  LED diody, zářivky a bodová světla různých velikostí, tvarů i provedení. Umisťujte světla přímo nad pracovní plochu. Osvětlení vás však nesmí při práci oslňovat. Optimální umístění je pod vrchní skříňkou. Světla mohou být buď zabudovaná ve skříňce, našroubovaná ze spodní části skříňky nebo přivrtaná na zeď.

kuchyně 120 Kuchyně 171 Kvalitní osvětlení kuchyně

Nepodceňujte maličkosti

Detaily dotváří celkový dojem a platí to samozřejmě i pro zakázkové moderní kuchyně. Například taková drobnost jako je kování, vám může pobyt v kuchyni buď zpříjemnit, nebo zcela otrávit. Nutnost opatrně dovírat každou skříňku a zásuvku - to vás brzy přestane bavit. Kvalitní kování za vás samo dovře skříňku i šuplík. Například kování značky BLUM patří mezi špičku svého oboru. Sice si připlatíte, ale můžete si být jisti, že jej máte navždy. Výrobce totiž na své kování poskytuje doživotní záruku. A co je lepší - jednou si připlatit, nebo stále kupovat další a další kování?

Mezi další důležité maličkosti, které je potřeba předem řádně promyslet, patří elektrické zásuvky. Potřebujete je pro bílou elektroniku, ale také další nezbytné pomocníky, jako je rychlovarná konvice, toustovač či ruční mixér. Dobře proto promyslete jejich umístění u pracovní plochy.

Pokud chcete mít moderní kuchyni na míru, obraťte se na nás. Pomůžeme vám s návrhem i samotnou realizací. Kontaktujte nás už dnes pomocí níže umístěného formuláře.

Máte zájem o návrh a realizaci interiérů? Kontaktujte nás.

Tučně označené údaje jsou povinné.

Vaše jméno a příjmení: Firma:
*
Váš E-mail: Telefon:
* *
 
Vaše sdělení nebo dotaz:
*
 
Opište kontrolní kód:
*


Reklama na internetu eBRÁNA s.r.o. Tvorba www stránek eBRÁNA s.r.o.

Dřevěné vchodové dveře